Wynajem długoterminowy

Wynajem długoterminowy jest obecnie najbardziej popularną formą finansowania samochodów, po którą sięgają przedsiębiorcy. Wygoda, mobilność oraz najniższe koszty użytkowania samochodu powoduję, że jest to najczęściej wybierana forma finansowania auta przez naszych klientów.

czym jest?

Wynajem długoterminowy można porównać do jednego z popularniejszych, bardzo wygodnego i prostego rozwiązania stosowanego w biznesie, usługi outsourcingu. Decydując się na taką formę wprowadzenia pojazdu do firmy, przekazujesz na zewnątrz wszelkie zadania i koszty związane z utrzymaniem samochodu, dzięki czemu Ty możesz skoncentrować się na tym co najważniejsze w Twoim biznesie. Podobnie jak w outsourcingu tak w przypadku wynajmu długoterminowego, przedsiębiorca jedynie użytkuje a nie posiada na własność przedmiot, którym w przypadku najmu jest samochód. W porównaniu do klasycznego leasingu, taka formuła zapewnia dużo większy komfort użytkowania oraz mobilność, jednocześnie obniżając koszt raty miesięcznej.

umowa,
zakres najmu

Użytkowanie pojazdu w ramach najmu długoterminowego odbywa się na podstawie umowy, która zawierana jest:

  • na okres od 24 miesięcy do 60 miesięcy
  • dla przebiegu łącznego pojazdu do 300 tyś. kilometrów w całym okresie trwania najmu
  • z uwzględnieniem indywidualnych preferencji dla zakresu raty miesięcznej tzn. opłata miesięczna za użytkowanie pojazdu może być kompleksowa lub uproszczona

Najem kompleksowy

Najem uproszczony

Finasowanie
Serwis i naprawy
Pełne ubezpieczenie
 Samochód zastępczy
Assistance
Opony z wymianą i przechowaniem
Karty paliwowe

Kiedy wynajem długoterminowy
jest dobrym rozwiązaniem
dla Twojego biznesu?

Rozwiązanie wynajmu długoterminowego skierowane jest do tych przedsiębiorców lub organizacji, dla których użytkowanie samochodu jest ważniejsze niż posiadanie go na własność. Takie podmioty są zainteresowane mobilnością dla swojego biznesu oraz wygodą związaną z outsourcingiem w zakresie zarządzenia i serwisu auta, które najczęściej w sposób istotny obciążają właściwe procesy biznesowe firmy.

Jeśli jesteś przedsiębiorcą, który w ten sposób postrzega rolę samochodu w firmie najem długoterminowy jest rozwiązaniem, które z pewnością może być dla Ciebie korzystne. Stałe miesięczne raty najmu, wliczone w nie koszty napraw i serwisu, a także przewidywalność wydatków i kontrola budżetu związanego z wynajem auta, pozwolą Ci komfortowo i przewidywalnie użytkować samochód. Dzięki temu Twoje koszty związane z samochodem będą precyzyjnie zaplanowanie.

Poza komfortem i przewidywalnością, warto pamiętać także o innych korzyściach jakie daje to rozwiązanie. Najważniejsze z nich to bez wątpienia:

  • pozabilansowe finansowanie pojazdu w firmie
  • redukcja kosztów operacyjnych
  • ujęcie raty najmu w rozliczeniu kosztów uzyskania przychodu
  • możliwość odliczenia podatku VAT od opłaty miesięcznej w dozwolonej przepisami kwocie
  • brak ryzyka związanego z wartością pojazdów po okresie wynajmu

Wynajem długoterminowy
z Car2Lease

Jeśli ta forma wprowadzenia pojazdu do firmy jest czymś co odpowiada Twoim potrzebom, rekomendujemy zapoznać się i porównać kalkulacje najmu proponowane przez największych na rynku dostawców tego typu produktów. Wiemy, że zebranie ofert może być czasochłonne zaś analiza wariantów trudna, szczególnie jeśli dotychczas Twoja firma nie korzystała z tego typu narzędzia.

Wychodząc naprzeciw Twoim oczekiwaniom, aktywnie wspieramy Cię w procesie podejmowania decyzji dostarczając kompleksowo wszystkie niezbędne do jej podjęcia informacje. Analizujemy i rekomendujemy warianty najbardziej zbliżone do potrzeb Twojego biznesu pozwalając Ci oszczędzić czas i wybrać najbardziej optymalny wariant najmu.

Fachowe doradztwo w zakresie doboru samochodu i formy jego użytkowania
Szeroki dostęp do kalkulacji najmu pojazdów nowych i używanych najważniejszych dostawców usług finansowania na rynku
Dostęp do nowego samochodu, zakupionego na korzystnych warunkach rabatowych
Atrakcyjna rata miesięczna korzystania z samochodu
Szybki i prosty proces składania wniosku leasingowego i podpisania umowy po przekazanie samochodu

Jak działamy?

Zachęcamy do zapoznania się z naszymi aktualnymi ofertami

Masz pytania?
Zapraszamy do kontaktu

Wierzymy, że nasze profesjonalne doradztwo pozwoli Ci zaoszczędzić wiele czasu związanego z poszukiwaniem pojazdu do Twojej firmy.